,,Máme 30 rokov za sebou. Pozerám sa späť a vidím 49 stĺpov mieru v nadmorskej výške 1246 m v nádhernej prírode Kojšovskej hole. Akoby sa zastavil čas....Stĺpy sú osadené a vyžarujú energiu do blízkeho i vzdialeného okolia. "
PaedDr.Klárka Hodničová, autorka projektu.
Aj naša škola je zapojená do tohto výnimočného projektu.
Dňa 16.5.2026 sme sa vybrali na Mierovú horu, kde sme oslávili a pripomenuli každoročné stretnutia na Kojšovke.
Pani učiteľka Mgr.Mária Ivanecká získala ďakovný list.