V súťaži Literárne Košice získal Lukáš Leščák 2. miesto. Srdečne gratulujeme !
Prečítajte si jeho vlastnú tvorbu.
Najkrajšia cesta domov
Keď kráľovi do uška,
nežne šepla Maruška,
že ho rada ako soľ,
veľký malér z toho bol.
Musela prísť odveta.
Dcéra pôjde do sveta!
Už to inak nebýva,
prišla zima mrazivá.
Snehu bolo nemálo,
na ceste sa šmýkalo.
Možno si to osud prial,
pošmykol sa raz sám kráľ.
Padol ako podťatý,
vraj pustil aj do gatí...
Na tej ceste Maruška,
sypala soľ z vrecúška.
Skončila sa panika,
nikto sa tam nešmýka.
Rýchlo prišiel kráľ na to,
že soľ bola nad zlato.
Bez zbytočných poznámok,
vrátili sa na zámok.
Všetko bolo v poriadku,
len kráľ s modrinou na zadku.
Žiadal, aby cesty neboli,
už nikdy viac bez soli.
Najkrajšie domov cesty boli,
so zrnkami cestnej soli.