• Sranda Banda v ŠKD

V ŠKD stále veselo ! Opäť prišla Sranda Banda.

• SWAP kníh v ŠKD

Zorganizovali sme 2.ročník SWAPU KNÍH. Ide o výmenu kníh, ktoré už deti prečítali a chceli by ju posunúť iným deťom. Za tú svoju, ktorú priniesli, si vybrali nejakú inú.

• Burza hračiek

• Premietanie filmu na K2

• Letné aranžovanie

Dňa 30.05.2024 sa uskutočnilo v CVČ Košice celomestské kolo Letného aranžovania a viazania rastlín.

Našu školu reprezentovalo 6 žiačok. V 1.kategórii: OLívia Vrábľová z 5.B triedy, Sabinka Bezegová z 5.B triedy a Viktória Göndörová z 5.B triedy.

V 2.kategórii si odniesla krásne 1.miesto Radka Beláková z 9.B triedy, Lívia Cinkaničová z 9.B triedy získala čestné uznanie a Ester Kučerová z 9.B triedy vytvorila tiež pekný aranžmán.

• Deň detí v ŠKD

V ŠKD sme oslavovali Deň detí. Bolo veselo. Mali sme maľovanie na tvár, tanec, tetovanie, zumbu, triafanie basketbalkou do koša, futbal,... zábava aká má byť na oslave.

• Deň Zeme v Lesoparku

Štvrtáci sa zúčastnili dňa 28.5.2024 akcie DEŇ ZEME V LESOPARKU FURČA

• Úspech mladších florbalistov

Žiaci 4.ročníka získali 1.miesto vo FLORBALOVOM TURNAJI dňa 27.5.2024

• Na dopravnom ihrisku

Žiaci 1. stupňa absolvovali v Športovno-zábavnom areáli Alejová dopravnú výchovu.Teoretickú časť s kvízom žiaci absolvovali pod dohľadom pani policajtky a praktickú časť pod dohľadom jej kolegu na dopravnom ihrisku. Cyklistické dráhy, semafóry a dopravné značky poslúžili ako výborné miesto na rozvíjanie pohybových zručností.

• Slávik Slovenska

Naše krásne dievčence zo ZŠ Krosnianska 2 nás úspešne reprezentovali na okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska.

Lívia Cinkaničová z 9.B vyhrala 1.miesto v III.kategórii s postupuje do krajského kola
    Hanka Drozdová z 5.C vyhrala 2.miesto v II.kategórii
    Bianka Jakubková z 3.A vyhrala 2.miesto v I.kategórii.

Ďakujeme aj pani učiteľke Maruške Starcovej a Viki Frajt, ktoré ich na túto súťaž pripravovali.

• Návšteva Amerického centra

Skupina vybraných žiakov zo štvrtého a piateho ročníka navštívila v piatok 17. 5. 2024 Americké centrum vo Vedeckej knižnici v Košiciach. Koordinátorka centra nám predstavila priestory vedeckej knižnice,  ale aj centrum a jeho vybavenie.

V centre pre nás pani koordinátorka pripravila zaujímavú aktivitu v angličtine - programovanie ozobotov pomocou kreslenia dráh. Bol to pre nás príjemne a užitočne strávený čas.

Vyučujúca anglického jazyka PaedDr. Silvia Rigová a pani asistentka Michaela Pálová, ktoré túto exkurziu so žiakmi absolvovali a sa tešia na ďalšiu spoluprácu s Americkým centrom v Košiciach.

• Medzinárodný týždeň kompostovania

Vedeli ste, že iba pár škôl na Slovensku sa venuje kompostovaniu?

Dňa 9.5 v rámci Medzinárodného týždňa kompostovania sme organizovali podujatie pre žiakov školy s ekologickým prístupom. Podujatie bolo zamerané predovšetkým na šírenie osvety o dôležitosti kompostu ako organického hnojiva pre pôdu. Unikátny spôsob kompostovania žiakom predstavil ekológ Štefan Bačo a prišla nás pozrieť aj veľmi milá návšteva.

• Deň Zeme

Dňa 22.4.2024 sme oslávili Deň Zeme rôznymi aktivitami. Celá škola sme si tento sviatok pripomenuli oblečením sa do zelenej farby. Žiaci I. stupňa kreslili plagáty, žiaci ŠKD vymaľovali chodník pred budovou školy a pátrali po odpade v okolí školy. Žiaci II. stupňa tvorili projekty, pozerali filmy s envirotematikou, skrášľovali okolie školy, diskutovali o témach: problém s odpadom, znečisťovanie pôdy, vody a vzduchu, odlesňovanie, nedostatok vody, elektromobily... Žiaci 6. ročníka sa zúčastnili premietania filmov a prednášky v CVČ Domino pod vedením p. Kaňuka. Pred budovou školy sme slávnostne odhalili Mierový stĺp.

Žiaci si z tohto dňa odniesli užitočné poznatky a získali zodpovedný postoj k ochrane našej planéty Zem.

• Exkurzia na UPJŠ - Prírodovedecká fakulta, Košice

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia na UPJŠ - Prírodovedecká fakulta, Košice.

Dňa 13.5. sme sa s triedou 8.A a žiakov z triedy 8.B zúčastnili exkurzie na Akademickej pôde Prírodovedeckej fakulty. Žiaci navštívili chemické laboratórium, kde si mohli vyskúšať 4 pokusy. Svoje vedomosti si mohli overiť na Interaktívnej periodickej sústave prvkov, ktorá je jediná na Slovensku.

• Deň voľna v JUMP ARÉNE 7.A

Spoločný cieľ,spoločné úsilie (do zberu sa zapojil každý jeden žiak triedy, aj p.uč.triedna) = spoločne strávený deň voľna. Tentokrát sme sa rozhodli stráviť ho v Jump Aréne. Bolo perfektne👍

• Literárne Košice

Dňa 9. 5. 2024 sa žiaci našej školy  zúčastnili slávnostného oceňovania súťaže Literárne Košice.

Mladí autori si z rúk odbornej poroty  prevzali diplomy a knižné odmeny za svoju  literárnu tvorbu,

v ktorej preukázali fantáziu, originalitu, ale aj istú dávku talentu.

kategória poézia:

3. miesto - Lukáš Leščák (6. A)

čestné uznanie - Karolína Mocnejová (6.B)

kategória próza

2. miesto - Simona Šebeková (7. C)

čestné uznanie - Katarína Vančišinová (8. A)

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa tvorivých úspechov!

• Zapoj sa i Ty !

V týždni od 7. do 13. mája sa koná tradičný Medzinárodný týždeň kompostovania. (International compost awareness week) a ide predovšetkým o šírenie osvety o dôležitosti kompostu ako organického hnojiva pre pôdu. Cieľom je spolupracovať na zvýšení povedomia verejnosti o tom, prečo by sme mali kompostovať biologický odpad a využívať kompost na zlepšovanie kvality pôdy.

I naša škola sa do tejto aktivity zapája.

• Všetkovedko - vyhodnotenie

V súťaži Všetkovedko sme obsadili popredné miesta.

Filip Beluš z 1.A  1. miesto, Julián Artim z 1.C 1. miesto a Teodor Chrenko z 2.A - 3. miesto z celého Slovenska.

Blahoželáme víťazom i ostatným Všetkovedkom a jeho učňom.

• Kolorit slovenského ornamentu

Dňa 7.05.2024 sa uskutočnilo vyhodnotenie 12.ročníka výtvarnej súťaže Kolorit slovenského ornamentu. Aj tohto roku sme si odniesli krásne ceny. Súčasťou súťaže bolo aj internetové hlasovanie, kde sme boli tiež úspešní.

Blahoželáme oceneným dievčatám aj pani učiteľke.

• Zber papiera - vyhodnotenie